Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας

Στα πλαίσια της Πανελλήνιας Σχολικής Ημέρας Φιλοζωίας, την Πέμπτη 4 Απριλίου, οι μαθητές/τριες του σχολείου μας συμμετείχαν στη υλοποίηση δράσεων με σκοπό την ευαισθητοποίηση, την ανάπτυξη της φιλοζωίας και  της ενσυναίσθησης απέναντι στα ζώα. Διάβασαν παραμύθια, παρακολούθησαν επιμορφωτικά βίντεο, ζωγράφισαν και «έστειλαν» γράμματα προς ζώα υπό εξαφάνιση δείχνοντας την ανησυχία τους για αυτά και προσπαθώντας να κατανοήσουν τις δυσκολίες που βιώνουν.

Τοποθέτηση Προστατευτικών ΣτρωμάτωνΤοποθέτηση Προστατευτικών Στρωμάτων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι τοποθετήθηκαν στους στύλους του τέρματος του σχολείου μας δύο αδιάβροχα προστατευτικά στρώματα αντοχής τύπου ROUND. Τα στρώματα έχουν πιστοποίηση Ασφαλείας και έχουν υψηλή

Εγγραφές Α’ Δημοτικού 2023-2024Εγγραφές Α’ Δημοτικού 2023-2024

Σας ενημερώνουμε ότι από 1-20 Μαρτίου 2023 θα πραγματοποιούνται οι εγγραφές των μαθητών, που θα φοιτήσουν στην Α’ Δημοτικού το σχολικό έτος 2022-23, και οι οποίοι έχουν γεννηθεί  από 1-1-2017