Εορτασμός 25ης Μαρτίου

Το σχολείο μας τίμησε και φέτος με ιδιαίτερη χαρά και περηφάνια την επέτειο της 25ης Μαρτίου, της διπλής αυτής γιορτής της Πατρίδας μας και της Ορθοδοξίας! Την Παρασκευή 22 Μαρτίου οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε’ και ΣΤ’ δημοτικού απήγγειλαν ποιήματα, παρουσίασαν θεατρικό και τραγούδησαν μεταφέροντας μας πιο κοντά στο πνεύμα των αγωνιστών της λευτεριάς. Σε αυτό το σημείο, εκφράζουμε τις θερμές μας ευχαριστίες για την παραχώρηση του χώρου. Στη συνέχεια, την Δευτέρα 25η Μαρτίου, μετά τον εκκλησιασμό και την κατάθεση στεφάνων, η εκπαιδευτικός του σχολείου μας, κα Ξανθίππη Τσακαλάκη εκφώνησε τον πανηγυρικό λόγο. Οι εορτασμοί έκλεισαν με την παρέλαση των μαθητών του σχολείου μας με καμάρι. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

Ημέρα εορτασμού των Τριών ΙεραρχώνΗμέρα εορτασμού των Τριών Ιεραρχών

Την Τρίτη 30 Ιανουαρίου, ημέρα εορτασμού των Τριών Ιεραρχών, πραγματοποιήθηκε εκκλησιασμός για τους μαθητές του σχολείου μας και ακολούθησαν δράσεις – συζητήσεις, κατασκευές, παρακολούθηση video- σε όλες τις τάξεις σχετιζόμενες

Καλώς μας ήρθες Μάρτη!Καλώς μας ήρθες Μάρτη!

Ήρθε ο Μάρτης!!! Το πρώτο παιδί της Άνοιξης… Ο μήνας που ταυτίζεται με το πέρασμα του χειμώνα. Την Παρασκευή, 1/3/2024 λοιπόν, καλωσορίζοντάς τον τηρήσαμε το έθιμο και φτιάξαμε “μαρτάκια” για

Ενημέρωση για έναρξη τηλεκπαίδευσηςΕνημέρωση για έναρξη τηλεκπαίδευσης

Αγαπητοί γονείς και μαθητές, Από τη Δευτέρα 13 Μαΐου, λόγω οικοδομικών εργασιών στο διδακτήριο, τα μαθήματα θα γίνουν διαδικτυακά, μέσω της πλατφόρμας Webex. Παρακάτω επισυνάπτουμε τα προγράμματα ανά τάξη: Επίσης